Romania, victorie la Georgia

Romania s-a impus cu 1-0 in fata echipei de pe locul al 14-lea din Georgia, Sioni Bolnisi. Dumitras a marcat unicul gol din centrarea lui Rusescu.

Fara stelisti in primul 11, selectionata divizionara a Romaniei a invins greu locul 14 din Georgia, Sioni Bolnisi. Cora si Vatajeru au semnat singurele suturi la poarta georgienilor, in prima repriza.

Replica a venit in minutul 41, dar Balgradean a retinut mingea fara emotii. Jocul Romaniei sa schimbat in minutul 60, cand Raul Rusescu a fost trimis pe teren. Atacantul a centrat foarte bine in fata portii din lovitura libera, iar Beijean a irosit cea mai mare ocazie a tricolorilor. Stelistul a mai reusit o centrare bune din care Dumitras a deschis scorul in minutul 65.

Atacurile sau intensificat la poarta Georgienilor, Keseru a ratat de doua ori la aceasi faza, iar Rusescu a luat la tinta ambele bare.

Sa terminat 1-0 pentru Romania, care mai are de jucat un amical cu nationala Moldovei, sambata de la ora 17:00.

“Prima repriza nu ma multumit, nu cred ca as avea ceva de punctate in prima repriza, decat faptul ca am avut in teren 10 deputanti. La repriza a doua jocul sa schimbat, este drept ca odata cu intrarea jucatorilor care au mai multa experienta, jucatori care vin de la Steaua, au facut diferenta” a declarat Anghel Iordanescu.